(Tetryk Starszy)

PYTANIA

Zachowujemy w pamięci wiele spraw. Kto wie ile w niepamięci. Niestety, nieraz są to także różnego rodzaju „skamieliny” i złogi. Wcale nam to nie wychodzi na zdrowie.

I co jeszcze miewamy w pamięci? Różne powracające melodie. Do niektórych bywamy dziwnie przywiązani. Gotowi jesteśmy nawet dodawać do nich własne słowa.

Ale mamy też chyba w sobie jeszcze coś… Pewne miejsce szczególne. Miejsce na dobry zamysł. Którego nic, ani nikt nie zabrudzi. Nawet my sami.

Przestrzeń poszukiwań. Podjętych faktycznie, na serio.

Może to kwestia sensu stawianych pytań? W efekcie zaś także i takich, na które nie uzyskamy odpowiedzi.

Mam kilka pytań. Nie wszystkie poważne. Choćby to – wygląda całkiem niewinnie:

– Który z tetryków jest bardziej postrzelony?

Kilka lat temu, niejaki Tetryk Młodszy złożył mi kurtuazyjną propozycję, iż gotów jest dać mi na piśmie, że „nie mam równo pod sufitem”. Lojalnie zaoferowałem mu wzajemność. Właśnie w tym czasie, trafiłem w Internecie na interesujące zdjęcie. Zdjęcie szczytu górskiego – czyli ewentualnego obiektu do wspinaczki. Tetryk Młodszy osiągnął akurat życiową formę, a ja jeszcze nie do końca stetryczałem. Tak więc, skoro był potencjał, można by spróbować…

Jednak przemilczałem, nie wyjawiłem Młodszemu swojego „odkrycia”. A było ono mocno egzotyczne. Zresztą sami osądźcie: iglica wynurzająca się na 562 metry ponad odmęty słynących z nagłych sztormów mórz południowych. W pobliżu Lord Howe Island. Nazywa się Ball’s Pyramid. Zdawałoby się, że to wyzwanie wyjątkowo atrakcyjne.

Tetryk Młodszy ma takie swoje różne powiedzonka. Na przykład: – „raz kozie śmierć”, albo – „nie ma przebacz”. Przyznam się do pewnej obawy… Gdybym zaproponował Młodszemu Ball’s Pyramyd jako ewentualny cel wspinaczki, to wtedy… Mógłby wypalić to swoje: – Raz kozie śmierć, jedziemy, nie ma przebacz!

No i miałbym się z pyszna. Zresztą, może nie tylko ja… Bo cóż to znowu za atrakcja, utonąć w morzu z dala od domu? Albo też z dala od własnej firmy, zwłaszcza będąc pracoholikiem?...

Tak więc są pytania na które nie uzyskam odpowiedzi. Nie uzyskam wiedzy, jak zareagowałby Młodszy na propozycję wspólnej wyprawy na Ball’s Pyramid.

I tak pytanie, który z nas jest bardziej… i kto, komu „na piśmie”, pozostaje otwarte.

Ostatnie zmiany w witrynie: 2023-11-30
Debiut online: 2007-02-15
Copyright © Jan Hobrzański 2007–2023 •